Vítáme Vás na stránkách knihovny VŠPJ

  Přijďte si do knihovny malovat a soutěžit! Odpočiňte si od stresu ze školy, i v knihovně můžete relaxovat. Pokud vymalujete některý z našich antistresových obrázků a budete chtít soutěžit, tak nám obrázek doneste a my Vás zařadíme do losování o knihu “Antistresové omalovánky pro dospělé/ Jolana Daňková, Lenka Tréglová”. Soutěž probíhá do konce května. Pastelky a obrázky Vám dáme. Více informací u výpůjčního pultu knihovny.

  • Knihovna VŠPJ začala letos spolupracovat s webovým portálem Kudy z nudy, kde jsou zveřejňovány pozvánky na výstavy knihovny VŠPJ. Děkujeme!

  Vysoká škola polytechnická Jihlava ve spolupráci s Muzeem Vysočiny Jihlava Vás srdečně zve na vernisáž výstavy ak. mal. Vladimíra Netoličky Barvy mezi liniemi. Vernisáž proběhne 2.5.2018 v 17:00 hodin ve vstupních prostorách Vysoké školy polytechnické Jihlava, Tolstého 16, Jihlava. Výstava bude  poté otevřená od 2.5.-31.5.2018 (pondělí - sobota od 6:00h do 19:00 h, mimo svátků),vstup je zdarma. Těšíme se na Vaši návštěvu!

  Vyhlašujeme vítěze soutěže o Nejaktivnějšího čtenáře roku 2017. Dárkové taštičky od nás vyhrávají: Klára Petrušková (kategorie prezenční studium), Jana Hamrlová (kategorie kombinované studium) a Josef Horák (kategorie U3V). Všem výhercům gratulujeme!

  Tipněte si, která kniha z naší knihovny byla v loňském roce nejčastěji půjčovaná. Malá nápověda - kniha je z oboru zdravotnictví. Nejrychlejší správný tip vyhrává knihu od Regine Stroner - Dárky z mojí kuchyně. Svoje odpovědi posílejte s Vašimi kontaktními údaji na email knihovna@vspj.cz do 30.4.2018

  Zapojte se do našeho vědomostního kvízu viz zde, kde si vyzkoušíte znalosti o malíři Gustavu Klimtovi. Vyplněné kvízy odevzdávejte v knihovně nebo zasílejte na email knihovna@vspj.cz. Ze správných odpovědí vylosujeme na konci dubna tři výherce, které odměníme. Těšíme se na Vaši účast!

   Zveme Vás na výstavu Gustav Klimt - průkopník moderny, která se uskuteční ve spolupráci s Rakouským kulturním forem v Praze ve vstupních prostorách VŠPJ od 21.2.2018 do 30.4.2018. Výstavu můžete navštívit od pondělí do soboty od 6:00h do 19:00 h. Tato akce je určena nejen pro akademiky a studenty ale i pro širokou veřejnost. Vstup je volný.Vernisáž výstavy proběhně 21.2.2018 od 17:00 h. V rámci výstavy se konají dvě doprovodné akce: 21.3.2018 v 17:00 h seminář "Klimt a ženy" a 18.4.2018 v 17:00 h projekce filmu "Dáma ve zlatém"

   Srdečně Vás zveme!

   • Tip na nákup knihy

   Chybí Vám v naší knihovně nějaká kniha, kterou potřebujete ke svému studiu? Nově můžete využít náš nový formulář, přes který pošlete požadavek na nákup. Formulář je umístěný na webových stránkách knihovny https://knihovna.vspj.cz/tip-na-nakup-knihy.

   • UPOZORNĚNÍ: Omezení rešeršních služeb

   Vážení čtenáři, z provozních důvodů dochází k úplnému omezení rešeršních služeb. Děkujeme Vám za pochopení. 

   Knihovna nabízí všem registrovaným čtenářům půjčování nabíječek na mobilní telefon. Půjčení probíhá na vratnou zálohu 100,- Kč a je možné použít pouze v prostorách knihovny a studovny. 

   Pro všechny naše čtenáře nabízíme službu - chystání knih na objednávku. Služba je určená pro všechny a je zcela zdarma.

   V Ústřední knihovně VŠPJ nyní mohou čtenáři se svými dětmi využít dětský koutek. Děti se na chvilku zabaví a rodiče si tak v klidu vyhledají potřebné knihy.

   Pro absolventy VŠPJ je zaveden zvýhodněný roční registrační poplatek do knihovny ve výši 100 Kč.

   • Meziknihovní služby pro studenty

   V knihovně můžete využít meziknihovních výpůjčních služeb. Tato služba je zdarma, hradí se náklady na poštovné a balné ve výši 50 Kč za výpůjčku. Tento poplatek se hradí v knihovně předem před objednáním výpůjčky. Dále se vybírá vratná záloha 200 Kč za výpůjčku.

   • Ústřední knihovna

   Ústřední knihovna Vysoké školy polytechnické Jihlava je vysokoškolskou knihovnou se specializovaným fondem. Služby knihovny jsou přístupné nejen zaměstnancům a studentům VŠPJ, ale i nejširší veřejnosti. Svým uživatelům poskytuje výpůjční, referenční, reprografické, rešeršní a další služby vyplývající z příslušné legislativy.

   V prostoru knihovny jsou k dispozici místa ke studiu a je možné zde využít počítače s připojením k Internetu. Knihovna disponuje dvěma prostory s volným výběrem. Část volně přístupného fondu je uložena v knihovně cizojazyčné literatury, část se nachází v prostoru Ústřední knihovny, který je spojen se studovnou.

   • Knihovna cizojazyčné literatury

   Knihovna cizojazyčné literatury byla otevřena v roce 2004 jako společný projekt Vysoké školy polytechnické Jihlava a jihlavského občanského sdružení Iglauer Regionalkulturverband. Vznik cizojazyčné knihovny finančně podpořil i Česko - německý fond budoucnosti. Knihovnu cizojazyčné literatury slavnostně otevřel předseda Senátu Parlamentu ČR Petr Pithart.

   V Knihovně cizojazyčné literatury jsou uloženy převážně cizojazyčné monografie, učebnice, slovníky a další materiály spojené s výukou cizích jazyků.


   Dětský koutek

   Kontakty

   Vysoká škola polytechnická Jihlava
   Tolstého 16
   586 01 Jihlava

   Kontakt:
   Telefon: +420 567 141 111
   Fax: +420 567 300 727
   Email: vspj@vspj.cz

   IČ: 71226401
   DIČ: CZ71226401

   Studijní oddělení:
   Telefon: +420 567 141 181
   Email: studijni@vspj.cz