Knihovna

Cesta: VŠPJ / Knihovna / Úvodní stránka / O knihovně

Vítáme Vás na stránkách knihovny VŠPJ

Ústřední knihovna bude v období 29.5.-30.6.2017 otevřena PO-ČT 7.00-15.30, PÁ 7.00-12.00, SO 8.00-12.00. V období od 1.7.-22.9.2017 bude knihovna zcela uzavřena z důvodu rekonstrukce knihovny. Knihovna cizojazyčné literatury a prodejna skript bude v období 29.5.-30.6.2017 otevřena PO a ST 13.00-15.30, ÚT a ČT 7.00-12.00. V období od 1.7.-22.9.2017 bude zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Knihovna VŠPJ Vás zve na výstavu A byli popraveni!, která bude probíhat ve vstupních prostorách školy od 22.5. - 9.6.2017. Jedná se o soubor tří výstav: "Věřím, že můj krátký život nebyl nadarmo", "Rodák, který měl být zapomenut" a "Mlynáři od Babic". Výstava je součátí pietního aktu k 65. výročí popravy P. Jana Buly a všech v Jihlavě popravených politických vězňů. Výstava probíhá ve spolupráci s Konfederací politických vězňů ČR a pod záštitou ministra kultury Mgr. Daniela Hermana.  Otevírací doba výstavy je PO-SO 6.00-19.00 h, vstupné je zdarma. Těšíme ae na Vaši návštěvu!

Vyhlašujeme vítěze ankety o Nejaktivnějšího čtenáře roku 2016. Dárkové taštičky od nás vyhrávají: Lucia Brychtová (kategorie prezenční studium), Josef Horák (kategorie U3V), Bc. Šárka Šabatková (kategorie veřejnost) a studentka kombinovaného studia oboru Finance a řízení, která si nepřeje být jmenovaná. Všem výhercům gratulujeme!

Pro všechny naše čtenáře nabízíme novou službu - chystání knih na objednávku. Služba je určená pro všechny a je zcela zdarma.

V Ústřední knihovně VŠPJ nyní mohou čtenáři se svými dětmi využít dětský koutek. Děti se na chvilku zabaví a rodiče si tak v klidu vyhledají potřebné knihy.

Pro absolventy VŠPJ je zaveden zvýhodněný roční registrační poplatek do knihovny ve výši 100 Kč.

  • Rešerše pro studenty

Knihovna nabízí zhotovení rešerše na téma, jaké potřebujete. Cena jedné rešerše je 90 Kč. Tato služba je určena pro studenty VŠPJ, doba zpracování rešerše cca 14 dní.

  • Meziknihovní služby pro studenty

V knihovně můžete využít meziknihovních výpůjčních služeb. Tato služba je zdarma, hradí se náklady na poštovné a balné ve výši 50 Kč za výpůjčku. Tento poplatek se hradí v knihovně předem před objednáním výpůjčky. Dále se vybírá vratná záloha 200 Kč za výpůjčku.

  • Ústřední knihovna

Ústřední knihovna Vysoké školy polytechnické Jihlava je vysokoškolskou knihovnou se specializovaným fondem. Služby knihovny jsou přístupné nejen zaměstnancům a studentům VŠPJ, ale i nejširší veřejnosti. Svým uživatelům poskytuje výpůjční, referenční, reprografické, rešeršní a další služby vyplývající z příslušné legislativy.

V prostoru knihovny jsou k dispozici místa ke studiu a je možné zde využít počítače s připojením k Internetu. Knihovna disponuje dvěma prostory s volným výběrem. Část volně přístupného fondu je uložena v knihovně cizojazyčné literatury, část se nachází v prostoru Ústřední knihovny, který je spojen se studovnou.

  • Knihovna cizojazyčné literatury

Knihovna cizojazyčné literatury byla otevřena v roce 2004 jako společný projekt Vysoké školy polytechnické Jihlava a jihlavského občanského sdružení Iglauer Regionalkulturverband. Vznik cizojazyčné knihovny finančně podpořil i Česko - německý fond budoucnosti. Knihovnu cizojazyčné literatury slavnostně otevřel předseda Senátu Parlamentu ČR Petr Pithart.

V Knihovně cizojazyčné literatury jsou uloženy převážně cizojazyčné monografie, učebnice, slovníky a další materiály spojené s výukou cizích jazyků.

https://www.facebook.com/knihovna.vspj

Dětský koutek

Aktuality

23. 05. 2017

Změna provozní doby knihovny

Upozorňujeme na změněnou otevírací dobu knihovny v období od 29.5. - 22.9.2017 viz plakát. Děkujeme za pochopení.

16. 05. 2017

Výstava A byli popraveni!

Knihovna VŠPJ Vás zve na výstavu A byli popraveni!, která bude probíhat ve vstupních prostorách školy od 22.5. - 9.6.2017. Otevírací doba výstavy je PO-SO 6.00-19.00 h, vstupné je zdarma. Těšíme se na Vaši návštěvu!

více

02. 05. 2017

Soutěž - Křížovka na květen

V měsíci květnu jsme pro naše čtenáře přichystali další soutěž Křížovku na květen. Zapojte se i Vy, každá správně vyluštěná tajenka bude odměněna drobnou sladkostí a na závěr měsíce vylosujeme jednoho výherce, který získá sladkou odměnu. 

více

05. 04. 2017

Nová služba knihovny - Chystání knih na objednávku

Pro všechny naše čtenáře nabízíme novou službu - chystání knih na objednávku. Služba je určená pro všechny a je zcela zdarma.