Knihovna

Cesta: VŠPJ / Knihovna / Úvodní stránka / O knihovně

Vítáme Vás na stránkách knihovny VŠPJ

  Knihovna cizojazyčné literatury (Lehrmittelzentrum) pořádá společně s lektorkou Mgr. Danou Hruškovou celodenní vzdělávací akci pro učitele NJ s akreditací MŠMT "Německo, Lichtenštejnsko a Lucembursko – největší a nejmenší 1. část: Jak dobře znáte Německo?". Seminář proběhne v Knihovně cizojazyčné literatury - Lehrmittelzentrum dne 12.10.2017 od 9:00 h do 16:00 h. Seminář je akreditován MŠMT a je určen pro učitele německého jazyka ZŠ, SŠ a JŠ. Účastnický poplatek je 980,- Kč. 

  V měsíci říjnu jsme pro naše čtenáře přichystali další soutěž Křížovka na říjen. Zapojte se i Vy, každá správně vyluštěná tajenka bude odměněna drobnou sladkostí a na závěr měsíce vylosujeme jednoho výherce, který získá sladkou odměnu. Křížovku najdete přímo v knihovně VŠPJ nebo elektronicky ke stažení zdeVyluštěné křížovky odevzdávejte nejpozději do 31.10.2017 do knihovny. Těšíme se na Vaše odpovědi!

  Zveme Vás na výstavu Sascha Dreier: Hugo Meisl a "Papírák", která se uskuteční ve spolupráci s Rakouským kulturním forem v Praze v prostorách před aulou od 10.10.2017 do 31.12.2017. Výstavu můžete navštívit od pondělí do soboty od 6:00h do 19:00 h. Tato akce je určena nejen pro akademiky a studenty ale i pro širokou veřejnost. Vstup je volný.

  • Spolupráce s Krajskou knihovnou Vysočiny v Havlíčkově Brodě

  Knihovna VŠPJ letos opět spolupracovala s Krajskou knihovnou Vysočiny v Havlíčkově Brodě na meziknihovních výpůjčkách knihovního fondu Krajské knihovny Vysočiny. Krajská knihovna Vysočiny v tomto roce poskytla naší knihovně celkem 135 knih, viz seznam knih zde.

  • UZAVŘENÍ KNIHOVNY VŠPJ od 1. 7. - 22. 9. 2017

  Z důvodu rekonstrukce knihovny bude knihovna od 1. 7. - 22. 9. 2017 zcela uzavřena. Pro vrácení knih můžete využít místnost 1N068, pokud nás zde nezastihnete, kontaktujte nás na tel. 567 141 147 nebo emailu knihovna@vspj.cz. Děkujeme za pochopení a přejeme krásné léto.

  • Vyhlášení výherce soutěže Křížovka na červen

  Výherkyněmi soutěže Křížovka na červen se stávají studentky: Jana Klapalová, Kateřina Kloboučková a Maryna Redková. Výherkyně byly odměněny sladkou odměnou. Gratulujeme.

  Vyhlašujeme letní fotografickou soutěž Léto s knihovnou. Zašlete nám fotografii, na které jste vyfoceni s knihou vypůjčenou z naší knihovny. Soutěž startuje již nyní a potrvá do konce září. Vaše fotografie zasílejte do 30.9.2017 na email knihovna@vspj.cz. Všechny fotografie pak zveřejníme na facebooku knihovny a nejlepší z nich pak odměníme! 

  Ústřední knihovna bude v období 29.5.-30.6.2017 otevřena PO-ČT 7.00-15.30, PÁ 7.00-12.00, SO 8.00-12.00. V období od 1.7.-22.9.2017 bude knihovna zcela uzavřena z důvodu rekonstrukce knihovny. Knihovna cizojazyčné literatury a prodejna skript bude v období 29.5.-30.6.2017 otevřena PO a ST 13.00-15.30, ÚT a ČT 7.00-12.00. V období od 1.7.-22.9.2017 bude zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.

  Pro všechny naše čtenáře nabízíme novou službu - chystání knih na objednávku. Služba je určená pro všechny a je zcela zdarma.

  V Ústřední knihovně VŠPJ nyní mohou čtenáři se svými dětmi využít dětský koutek. Děti se na chvilku zabaví a rodiče si tak v klidu vyhledají potřebné knihy.

  Pro absolventy VŠPJ je zaveden zvýhodněný roční registrační poplatek do knihovny ve výši 100 Kč.

  • Rešerše pro studenty

  Knihovna nabízí zhotovení rešerše na téma, jaké potřebujete. Cena jedné rešerše je 90 Kč. Tato služba je určena pro studenty VŠPJ, doba zpracování rešerše cca 14 dní.

  • Meziknihovní služby pro studenty

  V knihovně můžete využít meziknihovních výpůjčních služeb. Tato služba je zdarma, hradí se náklady na poštovné a balné ve výši 50 Kč za výpůjčku. Tento poplatek se hradí v knihovně předem před objednáním výpůjčky. Dále se vybírá vratná záloha 200 Kč za výpůjčku.

  • Ústřední knihovna

  Ústřední knihovna Vysoké školy polytechnické Jihlava je vysokoškolskou knihovnou se specializovaným fondem. Služby knihovny jsou přístupné nejen zaměstnancům a studentům VŠPJ, ale i nejširší veřejnosti. Svým uživatelům poskytuje výpůjční, referenční, reprografické, rešeršní a další služby vyplývající z příslušné legislativy.

  V prostoru knihovny jsou k dispozici místa ke studiu a je možné zde využít počítače s připojením k Internetu. Knihovna disponuje dvěma prostory s volným výběrem. Část volně přístupného fondu je uložena v knihovně cizojazyčné literatury, část se nachází v prostoru Ústřední knihovny, který je spojen se studovnou.

  • Knihovna cizojazyčné literatury

  Knihovna cizojazyčné literatury byla otevřena v roce 2004 jako společný projekt Vysoké školy polytechnické Jihlava a jihlavského občanského sdružení Iglauer Regionalkulturverband. Vznik cizojazyčné knihovny finančně podpořil i Česko - německý fond budoucnosti. Knihovnu cizojazyčné literatury slavnostně otevřel předseda Senátu Parlamentu ČR Petr Pithart.

  V Knihovně cizojazyčné literatury jsou uloženy převážně cizojazyčné monografie, učebnice, slovníky a další materiály spojené s výukou cizích jazyků.

  https://www.facebook.com/knihovna.vspj

  Dětský koutek

  Aktuality

  12. 10. 2017

  Rešeršní služby pozastaveny

  Z důvodu velkého množství zadaných rešerší je tato služba prozatímně pozastavena. Další rešerše budeme přijímat až od poloviny listopadu 2017. Děkujeme za pochopení!

  06. 09. 2017

  Výstava Sascha Dreier: Hugo Meisl a "Papírák"

  Zveme Vás na výstavu Sascha Dreier: Hugo Meisl a "Papírák", která se uskuteční ve spolupráci s Rakouským kulturním forem v Praze v prostorách před aulou od 10.10.2017 do 31.12.2017. Výstavu můžete navštívit od pondělí do soboty od 6:00h do 19:00 h. Tato akce je určena nejen pro akademiky a studenty ale i pro širokou veřejnost. Vstup je volný.