Knihovna

Cesta: VŠPJ / Knihovna / Úvodní stránka / O knihovně

Vítáme Vás na stránkách knihovny VŠPJ

V průběhu vánočních svátků bude omezena provozní doba knihovny VŠPJ. Obě oddělení knihovny budou od 24.12.2016 do 1.1.2017 zcela uzavřeny. Těšíme na Vás opět od 2.1.2017.

  • Vyřazené knihy k rozebrání zdarma

Ústřední knihovna VŠPJ nabízí zdarma k rozebrání vyřazené odborné knihy. Knihy jsou uložené přímo v knihovně a na chodbě před knihovnou do konce roku 2016.

  • Burza jazykových učebnic

    Knihovna VŠPJ Vás zve na burzu jazykových učebnic. Akce potrvá do rozebrání učebnic v ústřední knihovně VŠPJ. Jedná se o anglické a německé učebnice a slovníky. Jednotná cena za knihu je 10 Kč. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Knihovna cizojazyčné literatury (Lehrmittelzentrum) pořádá společně se Spolkem germanistů a učitelů němčiny (SGUN) celodenní vzdělávací akci pro učitele NJ s akreditací MŠMT Reálie Rakouska. Seminář proběhne v Knihovně cizojazyčné literatury - Lehrmittelzentrum dne 8.12.2016 od 9:00 h do 14:00 h. Lektorkou je Mgr. Dana Hrušková (předsedkyně SGUN). Seminář je akreditován MŠMT a je určen pro učitele německého jazyka ZŠ, SŠ a JŠ. Účastnický poplatek je 850,- Kč (750,- Kč členové SGUN, 500,- studenti). Přihlašování online na ww.sgun.cz, odkaz semináře. Termín přihlášky je do 4.12.2016. Srdečně Vás zveme.

Knihovna cizojazyčné literatury (Lehrmittelzentrum) pořádá společně se Spolkem germanistů a učitelů němčiny (SGUN) 2. neformální setkání učitelek a učitelů němčiny našeho regionu. Akce proběhne v Knihovně cizojazyčné literatury - Lehrmittelzentrum dne 8.12.2016 od 15:00 h do 17:00 h. Lektorkou je Mgr. Dana Hrušková (předsedkyně SGUN). Srdečně Vás zveme.

Knihovna VŠPJ pro Vás připravila soutěž o nejlepší selfie s knihou. Vyfoťte se s Vaší oblíbenou knihou a pošlete nám foto na email knihovna@vspj.cz. Čas máte do 30.11.2016. Tři selfie, které budou mít nejvíce "lajků", odměníme drobnými dárky. Fotky najdete na facebookovém profilu knihovny VŠPJ - pod složkou Selfie soutěž, kde můžete zároveň hlasovat. Tak hurá do toho!

V Ústřední knihovně VŠPJ nyní mohou čtenáři se svými dětmi využít dětský koutek. Děti se na chvilku zabaví a rodiče si tak v klidu vyhledají potřebné knihy.

Pro absolventy VŠPJ je zaveden zvýhodněný roční registrační poplatek do knihovny ve výši 100 Kč.

  • Rešerše pro studenty

Knihovna nabízí zhotovení rešerše na téma, jaké potřebujete. Cena jedné rešerše je 90 Kč. Tato služba je určena pro studenty VŠPJ, doba zpracování rešerše cca 14 dní.

  • Meziknihovní služby pro studenty

V knihovně můžete využít meziknihovních výpůjčních služeb. Tato služba je zdarma, hradí se náklady na poštovné a balné ve výši 50 Kč za výpůjčku. Tento poplatek se hradí v knihovně předem před objednáním výpůjčky. Dále se vybírá vratná záloha 200 Kč za výpůjčku.

  • Ústřední knihovna

Ústřední knihovna Vysoké školy polytechnické Jihlava je vysokoškolskou knihovnou se specializovaným fondem. Služby knihovny jsou přístupné nejen zaměstnancům a studentům VŠPJ, ale i nejširší veřejnosti. Svým uživatelům poskytuje výpůjční, referenční, reprografické, rešeršní a další služby vyplývající z příslušné legislativy.

V prostoru knihovny jsou k dispozici místa ke studiu a je možné zde využít počítače s připojením k Internetu. Knihovna disponuje dvěma prostory s volným výběrem. Část volně přístupného fondu je uložena v knihovně cizojazyčné literatury, část se nachází v prostoru Ústřední knihovny, který je spojen se studovnou.

  • Knihovna cizojazyčné literatury

Knihovna cizojazyčné literatury byla otevřena v roce 2004 jako společný projekt Vysoké školy polytechnické Jihlava a jihlavského občanského sdružení Iglauer Regionalkulturverband. Vznik cizojazyčné knihovny finančně podpořil i Česko - německý fond budoucnosti. Cizojazyčnou knihovnu slavnostně otevřel předseda Senátu Parlamentu ČR Petr Pithart.

V Knihovně cizojazyčné literatury jsou uloženy převážně cizojazyčné monografie, učebnice, slovníky a další materiály spojené s výukou cizích jazyků.

https://www.facebook.com/knihovna.vspj

Dětský koutek

Aktuality

05. 12. 2016

Vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší selfie s knihou

Vyhlašujeme výsledky soutěže o nejlepší selfie s knihou, která probíhala od října do konce listopadu. Na prvním místě se umístil Tomáš Macura, který získal nějvětší počet hlasů, na druhém místě Jan Mrázek a na třetím místě Vojtěch Krejčí.

více

01. 12. 2016

Vánoční provozní doba knihovny

V průběhu vánočních svátků bude omezena provozní doba knihovny VŠPJ. Obě oddělení knihovny budou od 24.12.2016 do 1.1.2017 zcela uzavřeny. Těšíme na Vás opět od 2.1.2017.

29. 11. 2016

Vyřazené knihy k rozebrání

Ústřední knihovna VŠPJ nabízí zdarma k rozebrání vyřazené odborné knihy. Ty jsou uložené přímo v knihovně a na chodbě před knihovnou do konce roku 2016.

09. 11. 2016

Burza jazykových učebnic

Knihovna VŠPJ Vás zve na burzu jazykových učebnic. Akce potrvá do rozebrání učebnic v ústřední knihovně VŠPJ.

více